SAUNOVÁNÍ V I´M FIT

Sauna je známá především pro své blahodárné účinky na naše tělo a organismus. Pravidelným saunováním nejen že posilujeme naši obranyschopnost, ale snižuje se také výskyt různých onemocnění.

Než se vydáte do sauny, je potřeba zvážit svůj zdravotní stav. Sauna je určena výhradně pro zdravé jedince, u nemocných se doporučuje konzultace s lékařem.

Dry sauna
(finská)

95°C

 

Proč chodit do sauny a jaké má účinky pro tělo?

Zbaví tělo těžkých kovů
Používáním deodorantů, antiperspirantů a také sedavým způsobem života dochází k zamezení přirozeného vyplavování škodlivin, pocení. Při saunování se tělo uvede do stavu detoxikace, kterou bychom měli procházet standardně během dne. Použitím vysokých, ale pro tělo snesitelných teplot sauna prohřeje tělo, která stimuluje miliony potních žláz a díky tomu se spustí očistný proces. Pot člověka je tvořen převážně z vody, ale jeho součástí jsou také kovy nikl, olovo, měď a rtuť.

Tip pro ženy: máte pocit, že i přes pravidelnou péči a používání kvalitního krému je vaše pleť v zimě mdlá s šedivým nádechem? Zdravý a krásný vzhled vám pomůže navrátit právě saunování v zimě. Během pocení tělo vyplavuje škodlivé látky (toxiny), a tím nejen že se budete zdravěji cítit, ale budete i zdravěji vypadat.

Posílení imunity
Zvyšováním teploty těla se spouští přirozený proces hojení. Nastává situace, kdy se v našem těle zrychlí krevní oběh, buňky produkují větší množství kyslíku a imunitní systém startuje tvorbu bílých krvinek, které v těle bojují s viry a infekcemi. Opakovanými návštěvami v sauně si můžete vysoký počet bílých krvinek dlouhodobě udržet a podpořit tak své zdraví.

Sauna a hubnutí
Sauna bývá velmi často spojována s hubnutím. Pravidelný pohyb sice sauna nenahradí a pokud jste v redukci, určitě nelze spoléhat pouze na saunování, abyste se zbavili přebytečného tuku v těle. Pravdou ale je, že pravidelná návštěva sauny výrazně přispívá k regeneraci těla a zbavuje ho škodlivých látek, které způsobují i usazování podkožního tuku.

Lepší nálada a snížení bolesti
Díky zvýšené teplotě se z našeho těla vyplavují endorfiny, neboli hormon navozující dobrou náladu. Tento hormon je přirozeným sedativem, který zklidňuje mysl, tiší bolest a dopřává našemu tělu pocit relaxace. Není tedy divu, pokud odcházíte ze sauny a cítíte se jednoduše skvěle jak na těle, tak na duši.

Aktivizace mozkových buněk
Zvýšením teploty těla uvedeme náš mozek do tzv. stavu neurogeneze. Neurogeneze je proces, při kterém vznikají nové mozkové buňky. Zvýšená mentální kapacita a schopnost lépe se učit, patří k dalším pozitivním vlivům pravidelného saunování.

 

Bio sauna

65°C

 

Nahřát se mohou kardiaci i děti!
Bio sauna je dobrým kompromisem. Na rozdíl od finské sauny je vhodná také pro kardiaky. Nižší teploty a vyšší vlhkost jsou rovněž přijatelnější pro děti. V bio sauně můžete relaxovat déle, jinak je proces saunování v podstatě totožný. Následně se doporučuje ochladit se pod studenou sprchou. Odměnou vám bude uvolněné tělo, čistá pleť bez toxinů a prokrvená pokožka.

Účinky této sauny jsou podpořeny modrým  světlem i solným obrazem.

V sauně najdete i solné sloupy jejichž důležitou schopností je to, že po zahřátí ionizují vzduch zápornými ionty, které našemu zdraví prospívají. Obzvláště vhodné je použití v případě respiračních onemocnění (astma, záněty průdušek, nosních dutin), nemoci kůže (lupénka, ekzémy, akné), poruchy imunitního systému nebo problémů s krevním tlakem. Negativní ionty vyvolávají pocit svěžesti, zlepšují váš výkon a mírní projevy únavy.

 

< zpět na whirlpool / pokračovat na parní lázeň >